top of page

Michał Ciechomski

Reżyser

AKTUALNOŚCI

FESTIWALE

FILMY

O MNIE

FILM DOKUMENTALNY

Skupiam się na trudnych tematach, historiach opowiadających o globalnych przemianach, często o znaczeniu transcendentalnym i mistycznym.

Byłem jednym z dwóch reżyserów filmu dokumentalnego White Chief będącego w produkcji. Film międzynarodowy rozgrywający się w Europie i Afryce, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i European Media Group.

FILM FABULARNY

W filmie fabularnym interesuje mnie gatunek czarnej komedii i surrealizm. Często poruszam tematy związane z rodziną, ekologią i utratą jednostki w kapitalistycznym świecie.

Wielokrotnie byłem nagradzany i nominowany  na największych polskich i zagranicznych festiwalach, takich jak: Krakowski Festiwal Filmowy, Młodzi i Film w Koszalinie, Moscow Shorts czy Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Film „Miłość” i "Uległość" są reprezentowane przez  Krakowską Fundację Filmową.

KOMERCYJNE

Jestem laureatem Papaya Young Directors edycji 2018, konkursu skierowanego do młodych filmowców.
Byłem także producentem wideo i asystentem reżysera przy dużym projekcie teatralnym „Es war einmal ... das Lebe”
w teatrze Schauspiel Staatstheater w Hanowerze, reż. Łukasz Twarkowski.

PROJEKTY GRAFICZNE

Przygotowuję oprawę graficzną swoich filmów. Uważam, że dzieło filmowe to także sposób na komunikację z widzami, a proces dialogu z twórcą zaczyna się od plakatu.

unnamed_edited.png

Michał Ciechomski

Jestem reżyserem i scenarzystą z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyłem reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. W międzyczasie uzyskałem również dyplom z lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej. W okresie studiów zrealizowałem kilka filmów, reklam i współpracowałem z głównymi polskimi twórcami: Władysławem Pasikowskim, Maciejem Pieprzycą, Filipem Bajonem, Krzysztofem Zanussim. Obecnie skupiam się na pracy jako reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych.

Czytaj więcej

bottom of page